2022_06_03-05 - Litovel MINICUP (MLM)

Název

Popis

3. – 5. 6. 2022 – Litovel Minicup 2022

Ve dnech 3.-5.6.2022 jsme se zúčastnili již 9. ročníku prestižního turnaje v miniházené – Litovel Minicup. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 družstev , hrálo se systémem každý s každým 2x10minut s počítáním skóre. Tento turnaj mladších mini je určen pro hráče narozené v roce 2013 a mladší. Naše kategorie mladších mini hrála svá utkání v hale, starší mini hráli venku v úmorném vedru.
Družstvo čítající 9 hráčů vyjíždělo před 11 hodinou do Litovle , kde na ulici Vítězná je škola s halou , kde jsme se ve třídách školy ubytovali a zanedlouho poté nás již čekalo první utkání ze čtyř pátečních. Turnaj byl rozdělen do tří hracích dnů , v pátek nás čekala čtyři utkání , v sobotu také čtyři a v neděli tři zápasy. Naši nejmenší házenkáři odehráli celkem 11 utkání.
První hrací den se nám dařilo velmi dobře , když jsme dokázali zvítězit ve dvou utkáních ze čtyř. Porazili jsme Sokol Praha Vršovice 10:9 a SK Žeravice 15:9, prohráli jsme se Sokol Telnice o 4 góly 26:22 a se Sokol Hostěrádky-Rešov o 7 , 15:22. S odstupem času musím říct , že to byl náš nejlepší den v turnaji, kdy i hra byla pohledná , kromě utkání s Hostěrádky-Rešov , kdy jsme špatně bránili a kvůli tomu prohráli. I tak jsme usínali s dobrým pocitem a chutí do dalšího dne s touhou tento výsledek prvního dne zopakovat.
V sobotu v 10:00 nás čekal náš tradiční soupeř z Velké Bystřice. Čekali jsme boj o každý míč a vyrovnané utkání s tím , že když budeme mít trochu štěstí tak bychom mohl získat nějaký bod. Vše se splnilo , jen to štěstí se nakonec přiklonilo k soupeři když vyhrál o jeden gól. Konečný výsledek byl 16:17 pro soupeře. Zklamání bylo velké , navíc nás čekalo družstvo Sokolnice, favorit turnaje. Prohráli jsme 6:17 a hned další utkání čekal další těžký soupeř , Sokol Velké Meziříčí. Po boji jsme prohráli 13:15, ale odcházeli jsme se vztyčenou hlavou s tím , že poslední zápas v tomto dni musíme vyhrát. V 16:00 nás čekalo velké derby s domácí Litovlí. Utkání bylo velmi vyrovnané , ještě v 10 minutě byl stav 4:4 a Litovel silně dorážela ve snaze získat utkání pro sebe. Zde musím kluky velmi pochválit za to , že se nedali a naopak strhli vítězství na svou stranu. Druhý poločas jsme vyhráli 10:5 a celkově 14:8 a tím si spravili náladu do dalšího hracího dne.
Neděle pro nás začala v 10:00 utkáním s dalším tradičním soupeřem , DHK Zora Olomouc. Pro nás klíčové utkání ve snaze dostat se zpět na 6 místo v tabulce jsme bohužel nezvládli. Vlastními chybami , neproměňováním vyložených šancí , sedmičky a čtyř nájezdů v trháku na branku .Zklamání bylo obrovské , ale bohužel prohra 10:11 vlastní vinou. Další zápas s pozdějším vítězem turnaje Šalou dopadl podle očekávání naší prohrou 9:29 , která podobným rozdílem porazila téměř všechna družstva. Poslední utkání v turnaji jsme sehráli proti dalšímu nám známému soupeři , Sokolu Kostelec na Hané. Hráči již byli po třech dnech na turnaji unavení , tak začátek zápasu byl velmi pomalý s nepřesnostmi na obou stranách , po poločase byl k vidění málo obvyklý stav 1:1 . Po přestávkové poradě jsme se lehce přiblížili ke hře , kterou kluci běžně předvádějí , druhý poločas jsme vyhráli 8:0 a na konci zápasu byl stav 9:1 pro Sokol Horka nad Moravou.
Když se podíváme zpětně na výsledky , tak jsme 4x vyhráli a 7x prohráli , z toho 3x pouze o jednu branku resp. o dvě. V tabulce jsme skončili na 8 místě se ziskem 8 bodů. V tabulce střelců celého turnaje máme mezi prvními 18 hráči ze 112 hodnocených tři hráče – Kubu Ješinu s 39 góly , Tomáše Königa 35 gólů a Borise Mičolu 33 branek. Vyzkoušeli jsme si , jak se hraje v jiných krajích v republice a zahráli si házenou s opravdu těžkými soupeři . A že jsme párkrát prohráli ? Nevadí. Klukům dají tyto prohry do budoucna 100x víc než to , že bychom na takový turnaj vůbec nejeli. Super je , že kluci stmelili kolektiv , vícedenní turnaj je vedl k učení se samostatnosti bez asistence rodičů , užili si i doprovodný program jako večerní animační program s diskotékou , přes den skákací hrad a spoustu dalších zážitků.

Děkujeme rodičům a vedení klubu za podporu !