2022_04_23-HBC Olomouc (MLŽ)

Název

Popis

4. kolo – sobota 23. 4. 2022

Po odloženém třetím kole z důvodu vysoké nemocnosti, jsme se vrhli do čtvrtého kola na palubovce haly DHK Zora Olomouc. Los nám vybral za soupeře HBC Olomouc a SK Žeravice. Drobná zranění některých hráčů z Prague Handball Cupu, oslabila náš tým mladších žáků a museli jsme o pomoc požádat starší minižáky Vítka Nemravu a Lukáše Ruslera.

Zápas s týmem HBC byl hodně vyrovnaný, první část osobní obrany se nám povedla, ale také bylo vidět, že ubrala našim borcům hodně sil. Po kratičké přestávce se nám nepodařilo vybojovat shot-outy, které jsme prohráli 5:8 a dobrovolně tak přidělili soupeři jednu branku. První část tak skončila za stavu 10:13 pro Horku. V druhém poločase se nám dlouho nedařilo vstřelit branku, ale nakonec se přeci jen potvrdila naše převaha. Hráči se snažili vybojovat míč, povedlo se i několik rychlých, úspěšně zakončených útoků a zápas zaslouženě skončil výhrou 19:14.

Do druhého zápasu s SK Žeravice jsme nastupovali s obavou, zda jsme v předchozím souboji úplně neztratili veškeré síly. Osobní obrana nebyla příliš přesvědčivá, vyčerpání bylo opravdu vidět, ale nakonec jsme první část uhájili s převahou dvou branek 9:7. V následných shot-outech jsme také příliš nepřesvědčili a opět jsme při prohře 4:7 soupeři darovali jednu branku. Poločas tak skončil 9:8 pro naše barvy. Druhý poločas byl mnohem živější a i na hráčích bylo vidět nadšení pro hru. Sice jsme za 20 minut hry obdrželi 14 branek, ale také jsme 21 branek soupeři nadělili. Hráči se snažili prosazovat, měli přesné přihrávky a téměř každý útok úspěšně zakončili. Krásnou tečkou byl v poslední minutě proměněný sedmimetrový hod našeho „malého“ Vítka, který uzavřel „horeckou jízdu“ na konečný výsledek 30:22.