2020_02_22 - Rožnov p. R. - Horka nad Moravou (MLD)

Název

Popis

22. 2. 2020 TJ Rožnov pod Radhoštěm – TJ Sokol Horka nad Moravou 44:23 (24:13)
K prvnímu jarnímu utkání jsme zajížděli k našemu sousedovi z tabulky ve značně oslabené sestavě. Nejlepší střelec družstva Adam Smahel laboruje se zraněním, resp. rekonvalescencí po úrazu. Další 3 hráči sestavy se utkání nezúčastnili z osobních důvodů.
Utkání jako celek nám nevyšlo a výsledkově jsme v tomto propadli. Úvod utkání byl zcela bez obran. Družstva se střídala v dosahování branek, ale v obrana na obou stranách byla bezzubá. Stav v 16. minutě byl 13:9 pro domácí tým a to zejména z toho důvodu, že jsme v útoku hráli kolektivně a především praktikovali nacvičené herní kombinace. Do této chvíle kluci zasloužili pochvalu za trpělivou a hlavně systematickou házenou. Zbylých 14 minut, prvního poločasu jsme hráli pravý opak, než doteď hráči se snažili prosazovat individuálně, což se nedařilo a v obraně jsme brankáři vůbec nepomohli. I z tohoto důvodu měl Jirka pouhopouhé 2 úspěšné zákroky z celkový 26 střel, které na něj soupeř vyslal.
V poločase jsme si řekli, že individuálním přístupem se kolektivní hra nedá vyhrát a že musíme pokračovat ve stylu hry, kterou jsme praktikovali na začátku utkání. To se sice kluci snažili hrát celý druhý poločas, ale soupeř, který měl 6 hráčů na střídání, měl více fyzických sil a svůj náskok průběžně navyšoval. Jen díky Jirkovi v brance utkání neskončilo větším rozdílem. Jirka soupeře deptal svým zákroky, kterými likvidoval jeden trhák za druhým, a když už soupeř Jirku překonal, tak proti vsítění byly jeho tyčky, které měl dobře srovnané. Náš kolektivní výkon se podepsal tak na střelecké listině, do které se s výjimkou jednoho hráče a brankáře zapsali všichni kluci.
Sestava a branky: Dvořák František 9, Zgabaj Matěj 6, Smahel Adam 3, Hrachovina Richard 2, Pisano Renato 1, Halouzka Jakub 1, Klvaňa Filip 1, Jenš Viktor 0, brankář: Lép Jiří 0.