2019_10_20 - TJ Nový Jičín-TJ Sokol Horka nad Moravou (MLD)

Název

Popis

20. 10. 2019 TJ Nový Jičín – TJ Sokol Horka nad Moravou 26:24 (15:11)

V neděli 20. října v 15 hodin jsme nastoupili na hřišti souseda z tabulky, družstva TJ Nový Jičín. Výhodou pro náš tým mohl být fakt, že Nový Jičín v dosavadních čtyřech zápasech 2. ligy ČR mladšího dorostu získal jen jeden bod a tudíž jsme cítili šanci v Jičíně loupit cenné body. Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, které nás pronásledují poslední 2 kola.

Vstup do utkání byl rozpačitý z obou stran. Řada nepřesností v zakončení a nevynucených technických chyb v útočné fázi vedla k nepříliš pohledné házené. Prvních 23 minut bylo výsledkově vyrovnaných, kdy soupeř vedl vždy o 1-2 branky a mi skóre vždy srovnali. Poslední 4 minuty soupeř vyhrál 4:1 a to rozhodlo o konečném poločasovém výsledku 15:11 ve prospěch soupeře.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe našim barvám, kdy jsme dokázali snížit na stav 16:14. Jenomže díky našim stálým technickým chybám a nevyužívání ložených šancí, dokázal soupeř odskočit na rozdíl 3-5 branek Tato přetahovaná pokračovala až do závěrečných minut, kdy jsme v 60. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Bohužel se nám nepodařilo ubránit soupeřův protiútok, ze kterého skóroval a uzavřel tak střeleckou listinu na konečné cifře 26:24 ve prospěch domácích.

Za celé utkání lze vyzdvihnout výkon brankáře Jirky Lépa, díky kterému utkání neskončilo debaklem. Dále stojí za zmínku velice slušný výkon prvním rokem staršího žáka Jakuba Halouzky, který byl platným hráčem jak v obraně, tak i v útoku, kde vsítil 3 důležité branky. Svůj standard odvedli na spojkách Adam Smahel a František Dvořák, kteří v součtu vsítil 2/3 všech našich branek. Naopak nám chyběly branky od hráčů, kteří se nezapsali vůbec do střelecké listiny. Tito hráči si musí uvědomit, že nejsou na hřišti jen na odehrávání míče, ale aby se pokusili míč dopravit za záda brankáře. Tento zápas nám nevyšel po žádné stránce, měli jsme nesoustředěnou obranu, nespočet technických chyb, minimálně 15 nevyužitých ložených šancí (neproměněný sedmimetrový hod a střelba z 6 metrů) a především jsme nechali týmového ducha v Horce.

Sestava a branky: Smahel Adam 9, Dvořák Fratnišek 8, Zgabaj Matěj 3, Halouzka Jakub 3, Klvaňa Filip 1, Jenš Viktor 0, Petr Štěpán 0, Hrachovina Richard 0, Petr Kamil 0, Pisano Renato 0, brankář: Lép Jiří 0.