2019_10_06 - TJ Sokol Horka nad Moravou x TJ Sokol Ostrava (MLD)

Název

Popis

6. 10. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Sokol Ostrava 20:26 (9:14)

Dalším kolem pokračovala 2 liga mladších dorostenců oblast severní Morava. V „domácím“ prostředí senické haly jsme přivítali tradičního účastníka 2. dorostenecké ligy, ostřílené kluky z Ostravy.

Ještě před začátkem utkání jsme si během rozcvičky chtěli vyzkoušet základní herní situaci (křížení), ale kluci jako kdyby v životě kříž neviděli, nevěděli, co mají dělat a nebyli schopni si pořádně nahrát. Po takovém představení mohli mít diváci strach z následně předvedené hry. Naštěstí Ostrava také nepřijela v nejlepší kondici. Obranu jsme měli poměrně dobrou, ale v útoku jsme se trápili. Pokračovali jsme v tempu, které jsme začali při rozcvičce, žádné kombinace, pouze hra 1 na 1. Ve 20. minutě si vzal soupeř time-out, během kterého bylo klukům řečeno, že bez kombinací cesta k úspěchu nepovede. Kluci si tuto radu vzali k srdci a během zbývajících 10 minut prvního poločasu zahráli několik křížů, ze kterých padlo 5 branek. První poločas jsme prohráli 9:14.

Do druhého poločasu jsme vstoupili, tak jak jsme v prvním poločase skončili. Se soupeřem jsme drželi krok a druhý poločas prohráli jen o jeden gól, což svědčilo o naší zlepšené hře. Celkový dojem z utkání je velmi dobrý. Musíme vzít v potaz, že v družstvu máme pouze 1 hráče, který je druhým rokem mladší dorostenec a minulou sezónu prakticky nehrál žádnou soutěž. Dalších 6 hráčů jsou věkově prvním rokem mladší dorostenci a zbytek 4 hráči jsou věkově starší žáci. Soupeř z Ostravy měl v kádru několik hráčů hrajících 1. dorosteneckou ligu a půlka kádru je tvořena hráčů věkově druhoročáky, kteří mají s 2. ligou již zkušenosti. Pokud kluci budou i nadále přistupovat k tréninkovým jednotkám zodpovědně jak doposud a jejich docházka bude nad 75%, věříme, že se naše výkonnost bude ještě zvyšovat a nebude trvat dlouho a budeme utkání dotahovat do vítězného konce.

Sestava a branky: Smahel Adam 8, Dvořák František 7, Zgabaj Matěj 4, Klvaňa Filip 1, Jenš Viktor 0, Petr Kamil 0, Halouzka Jakub 0, Petr Štěpán 0, Pisano Renato 0, Hrachovina Richard 0, brankáři: Lép Jiří 0, Dvorský Tomáš 0.