2019_10_05 - HBC Olomouc xTJ Sokol Horka nad Moravou (STŽ)

Název

Popis

5. 10. 2019 HBC Olomouc 1966 – TJ Sokol Horka nad Moravou 32:15 (12:3)

Dohrávka 1. kola Ligy Olomouckého kraje byla na pořadu první říjnový víkend. Naši hráči po předchozích vítězstvích byly v sestavě oslabeni o Tomáše Rakusa, ale posíleni o 3 hráče z mladšího žactva. Opět na utkání bylo pouze 8 hráčů. I přesto jsme měli od duelu velká očekávání. Bohužel, ta vzala za své od úvodních minut. V obraně se nám sice dařilo, ale ihned po zisku míče jako by se družstvo změnilo na hráče, kteří házenou vidí a hrají poprvé. Nebyli schopni jsme si přihrát, v útoku jsme byli statičtí, bez pohybu na branku a s tím byla spojená primární cíl útoku – střelba. Na branku jsme za první poločas vystřelili snad 8x (z toho 3 sedmičky), čemuž odpovídalo i poločasové skóre 12:3.

Vstup do druhého poločasu byl ještě tragičtější – přihrávky soupeři do rukou, nepochopitelné nevynucené technické chyby a žádná střela měli za následek, že soupeř v úvodních 5 minut druhého poločasu ovládl v poměru 6:1. Poté se naše hra mírně zlepšila, ale hráči se už z herní letargie nedostali. Zápas jsme si doslova a do písmene vytrpěli a předvedli nejhorší výkon v dosavadní sezóně. Nikdo z hráčů v poli nezaslouží pochvalu za předvedený výkon, snad jen hráči mladšího žactva za to, že přišli, o obětovali svůj volný čas na pomoc svým starším kamarádům. Jediný hráč, který zaslouží kladné hodnocení je Štěpán Petr v brance, který předvedl hezké zákroky a odvedl si svůj lepší standard.

Sestava a branky: Pisano Renato 4, Spáčil Václav 4, Halouzka Jakub 3, Hrachovina Richard 2, Petr Kamil 2, Drozd Jakub 0, Sobek Tomáš 0, brankář: Petr Štěpán 0.