2019_09_28 - Cement Hranice x TJ Sokol Horka nad Moravou (STŽ)

Název

Popis

28. 9. 2019 TJ Cement Hranice – TJ Sokol Horka nad Moravou 23:32 (11:12)
V rámci třetího kola Olomoucké krajské ligy házené jsme zavítali do poměrně vzdálených Hranic. Zde náš čekal tým, od kterého jsme nevěděli, co čekat. Jediným ukazatelem pro nás jsou momentálně naše herní výkony a počet hráčů. První atribut se nám daří udržovat na vysoké úrovni, nicméně ten druhý (počet hráčů) je bohužel dán limity naší obce. Na utkání jsme přijeli v počtu 8 hráčů, tedy s jedním hráčem na střídání, vč. 2 mladších žáků. Jádro týmu tedy tvoří 6 starších žáků, doplněných mladšími žáky. Tento počet nám obecně nedává příliš nadějí v utkání na úspěchy, ale…..
Do utkání jsme vstoupili v tempu, jaké jsme měli předchozí utkání s Žeravicemi. Precizní obrana, která spolupracovala jako jeden muž, podpořená skvělým přechodem do útoku. Hráči si pomáhali a nedali soupeři ani píď prostoru k jednoduchému zakončování. Vyjma úvod utkání, kdy jsme prohrávali 1:0, jsme prakticky celé utkání vedli. Náš stroj se pozvolna rozjížděl, stejně jako v předchozím utkání. Celý první poločas jsme si nad soupeřem udržovali mírný náskok 1-2 branek.
Ve stejném tempu jsme pokračovali i v poločase druhém. Zde jsme si cca do 14. minuty udržovali od soupeře 1-2 brankový náskok, resp. stav utkání byl 19:20, ale pak to přišlo….. Kluci zabrali na plné obrátky a soupeři se začali mílovými kroky vzdalovat. Posledních 11 minut utkání jsme převzali otěže utkání a tento úsek vyhráli 4:12. Zde jsme dominovali jak v obraně, která byla podpořena dobře chytajícím brankářem, tak i v útoku, kde jsme využívali trháků a jednoduchého zakončení. Jedinou kaňkou na utkání bylo vyloučení hráče Kamila, který v 15. minutě druhého poločasu obdržel červenou kartu po předchozích 3 dvouminutových trestech. I tak jsme se mohli radovat z vítězství 23:32 a z Hranic si odvést další dva důležité body.
Kluci zaslouží velkou pochvalu zejména za to, že jsou schopni odehrát náročné utkání s minimem hráčů na střídání a to ve vysokém tempu. Také za to, že prakticky během celého utkání neměli významnější herní výpadek a svůj vysoký herní standard dokáží udržet během celého utkání.
Sestava a branky: Pisano Renato 11, Hrachovina Richard 6, Halouzka Jakub 5, Hanáček Matěj 4, Rakus Tomáš 4, Petr Kamil 2, Drozd Jakub 0, brankář: Petr Štěpán 0.