2019_09_22 - TJ Sokol Horka nad Moravou x TJ Rožnov pod Radhoštěm (MLD)

Název

Popis

22. 9. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou - TJ Rožnov pod Radhoštěm 31:38 (18:17)
Po několika letech, se v neděli 22.9.2019 17:00 hod., vrátila druhá liga do Horky nad Moravou v podobě utkání mladších dorostenců proti družstvu z Rožnova pod Radhoštěm. Očekávání jak utkání dopadne, bylo veliké. Náš celek poskládaný prakticky z kluků věkově prvním rokem v mladších dorostencích doplněný staršími žáky měl sice za sebou kvalitní letní přípravu, ale v soutěžním ligovém utkání prakticky bez žádné zkušenosti. Do utkání jsme vstoupili nebojácně, ale zároveň nervózně. Naštěstí i soupeř neoplýval příliš sebedůvěrou a tak úvodní minuty nebyly házenkářsky příliš pohledné. Jediné pozitivum byl pohled na světelnou tabuli, na které ve třetí minutě svítil stav 3:0 pro naše barvy. Tento rozdíl jsme si udržovali do 16. minuty, kdy se Rožnovu podařilo srovnat na 9:9. Pak ve skóre začala přetahovaná. V průběhu zbytku prvního poločasu jsme vždy soupeři odskočili na rozdíl 1-3 branek, ale soupeř vždy dorovnal a přidal branku navíc, na což jsme opět odpověděli přetažením pozitivního výsledku na naši stranu. Minutu před koncem poločasu jsme měli opět tří brankové vedení 18:15, ale soupeř díky našim nevynuceným chybám dokázal během poslední minuty konečný stav prvního dějství korigovat na 18:17 v náš prospěch. Z naší strany byla špatná obrana, kterou jsme dokázali zastínit našim výborným přechodem do protiútoku, ze kterých jsme soupeři dávali snadné branky.
Vstup do druhého poločasu nám vůbec nevyšel. Naše obrana byly jak po obrně. Prakticky nefungovala a úvodních 6 minut druhé půle jsme prohráli 1:7. Další průběh utkání kopíroval první poločas. Se soupeřem jsme sehráli vyrovnanou partii, během které jsme se opět přetahovali v dosažných gólech, ale manko, které jsme nabrali v úvodu druhého dějství, jsme nebyli schopni více smazat jak na rozdíl 1 branky, kdy jsme v 41. minutě snížili na 25:26. V posledních 7 minutách utkání jsme vsítili pouze 1 branky. Po konečném hvizdu sudích svítil stav na ukazateli skóre 31:38 pro hosty. O výsledku utkání rozhodli 2 pasáže a to poslední minuta prvního poločasu, na kterou jsme navázali prvních 7 minut poločasu druhého, kdy tuto pasáž jsme prohráli v poměru 1:9. Z utkání si musíme vzít i pozitiva a to, že jsme dokázali se soupeřem držet krok prakticky celé utkání, nezalekli jsme se soupeřovi obrany a v útoku se nám začaly dařit kombinace, které jsme poslední dny na tréninky nacvičovali. Závěrem tohoto hodnocení můžeme konstatovat, že letní příprava a poslední tréninky nesou ovoce v podobě velice slušně předváděné hry, na kterou jistě brzy navážeme i body z utkání.
Sestava a branky: Dvořák František 11, Smahel Adam 8, Zgabaj Matěj 6, Jenš Viktor 5, Klvaňa Filip 1, Halouzka Jakub 0, Petr Štěpán 0, Pisano Renato 0, Rakus Tomáš 0, Hrachovina Richard 0.