2019_09_16 - TJ Sokol Horka nad Moravou - SK Droždín (MLŽ)

Název

Popis

16. 9. 2018 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Droždín 42:11 (21:6; 14:2)

Do utkání prvního kola letošní soutěže jsme v neděli od 13:00 hod. vstoupili zápasem se začínajícím družstvem mladších žáků SK Droždín a větší zkušenost našeho družstva byla znát od první do poslední minuty utkání. Do zápasu nastoupilo 8 mladších žáků (ze zápasu byl omluven Tomáš), které doplnili minižáci Sára a Vašek.

Celé utkání odchytal Vojtěch a s výjimkou posledního (ne)zásahu při závěrečném hvizdu (zbytečná branka z nepozornosti) podal výborný výkon a především v části osobní obrany družstvo doslova podržel.

My jsme se na počátku utkání první dvě minuty jen pomalu rozkoukávali, pak jsme přidali a část osobní obrany vyhráli v poměru 14:2. V druhé části 1. poločasu převaha pokračovala a poločas jsme uzavřeli se skóre 21:6. Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a my jsme při vystřídání všech hráčů soupisky pohodlně dovedli utkání k prvnímu vítězství v soutěži.

Všichni hráči/hráčky strávili na hřišti přibližně stejnou dobu, vyzkoušeli si různé posty a v zápase střídali výborné momenty (např. uvolnění pivota, sběhnutí křídla, rychlý útok, dobré zajištění) se slabšími chvilkami (přihrávka na nohy, nezajištění spoluhráče, přistoupení ke špatnému hráči aj.). Hráli jsme s vyloženě slabším soupeřem, kterého jsme od prvních minut přehrávali, a přes dobrý dosažený výsledek nemůžeme být plně s výkonem spokojeni. Obranných chyb a nevynucených ztrát míče jsme měli hned na několik zápasů. Přesto děti podaly dobrý výkon, a na našem prvním vítězství v novém ročníku mistrovské soutěže se podíleli všichni takto:
Sestava a branky: Jurečková Michaela 10/0, Jurečková Lucie 6/0, Šrot Damián 5/0, Jurečková Kamila 4/0, Vánská Nikola 4/0, Hrachovina Richard 4/0, Hrachovinová Sára 3/0, Halouzka Jakub 2/0 a Spáčil Václav 1/0, brankář: Pešek Vojtěch (br): 3/3.