2019_09_14 - TJ Sokol Horka nad Moravou x Uničov x Centrum Haná (MLŽ)

Název

Popis

14. 9. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Uničov 22:7(10:4), Shot out 3:2

O tomto víkendu jsme pořádali 1.kolo ligy mladších žáků. Soupeřem nám byly družstva Házená Uničov a Sokol Centrum Haná B. V novém turnajovém systému (povinná osobní obrana 15min, shot out-12hráčů a druhého poločasu 20min) jsme byly zvědaví, jak si se vším poradíme a vše zvládneme. V sestavě s marodkou tří hráčů jsme do turnaje nastoupily s 9 hráči v poli, kde jsme měli zastoupení jednoho nováčka a dále dva minižáky starší, kteří museli pomoci odehrát dvě velmi fyzicky náročná utkání. V prvním zápase jsme nastoupili proti družstvu z Uničova. V osobní obraně, jsme až do 4.minuty (stav 0:2) měli velmi hluchá místa, než jsme si pomalu začali věřit a hrát svou hru, kterou jsme soupeře pomalu začali přehrávat. V desáté minutě jsme vedli už 7:2 a tím udrželi naše vedení až do 15.minuty za stavu 10:4. V patnácté minutě přišlo přerušení hry a na řadu přišly shot outy. Postupně jsme využili všechny naše hráče, ale bohužel jsme vstřelili jen 3 góly. Ostatní nevstřelené branky jdou z 75% na vrub našemu brankáři, který ač se snažil, tak některé nahrávky byly příliš krátké nebo dlouhé a tak naši střelci bohužel nemohli zasáhnout do zakončení. I přesto jsme vyhráli 3-2. V tomto vítězství nám byl připsán do skóre jeden vstřelený gól a tak konečný výsledek byl pro nás 11:4. Tím skončil první poločas, přestávka byla jen 5 min, po které jsme museli rychle nastoupit do utkání. Veškerý odpočinek jsme využili na hřišti, kdy po technické poradě jsme nabrali trochu sil do dalších bojů. Ihned po začátku jsme vstřelili rychlé dvě branky, které už byly viděny v klasické hře bez osobní obrany a po velmi pěkných akcích. Během dalších šesti minut, jsme pokračovali ve stejném útočném tempu a přidali dalších 6 branek. Dařilo se nám kombinačně v útoku a ve velmi dobré obraně, kde jsme soupeře k vážným akcím nepouštěli. Fungovala nám spolupráce spojek s pivotem a tvrdým přístupem jsme uzamkli naši tvrz proti nájezdům protivníka. Tím jsme obdrželi za 20 minut v druhém poločase jen 3 branky a pokud trochu naše obrana zaspala, vše hasil v brance skvělými zákroky náš starší minižák Martin Rusler. Obrana je základním kamenem k úspěchu. První utkání v soutěži našich hráčů a hráček vyšlo pro naše barvy na jedničku…vyhráli jsme 22:7 a připsali si tak první dva body do tabulky.

14.09.2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Centrum Haná B 21:13(10:7), Shot out 4:11

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti družstvu Centrum Haná B. Víme, že tento klub vychovává velmi dobré hráče a bylo to i vidět před našim utkáním, kde Centrum hrálo proti Uničovu. My jsme šli, ale s odhodláním udělat maximum na hřišti a hlavně si zahrát všichni a tak si vyzkoušet všechny pozice na postech jak v obraně, tak i v útoku. V první části osobní obrany jsme vedli postupně už 4:0 a navyšovali tak svůj náskok až na poločasový stav 10:6. Chyby v osobní obraně byly, ale už to bylo o něco lepší než v prvním zápase. Na řadu přišly opět shot outy a ty se nám vůbec nepovedli. Bohužel to byly opět chyby z postu brankáře, ale i případy špatným chycením míče našich hráčů. Pěknou a za to krásnou poslední brankou byl shot out Rózky Protivánkové, která po chycení přihrávky a nekompromisním zakončeni do šibenice soupeřovy branky, udělala radost celému družstvu i divákům…krásná akce starší minižačky… Bohužel jsme prohráli 4:11 a soupeř si tím připsal na konto 1 branku. Takže konečný poločasový výsledek byl 10:7. Opět po malé 5 minutové přestávce jsme nastoupili po poradě pokračovat v tvrdé, ale slušné obraně a v útoku hrát chytře a hlavně trpělivě. Vše se nám dařilo a až na malé chybičky, jsme postupně náskok navyšovali až na konečný výsledek 21:13. Opět v brance čaroval Martin Rusler a hodně přispěl k úspěchu celého družstva. Vyhráli jsme tedy i druhé utkání a připsali si tak další dva body, celkem čtyři a do tabulky konečné skóre 43:20.

Musíme pochválit všechny BEZ VYJÍMKY za velmi zodpovědný tvrdý přístup jak v obraně, tak i s úspěšnou střelbou 61,5% a s brankářskou úspěšností 54,4%.

Ale určitě musíme vyzdvihnout práci na spojce a středu Damiána Šrota, který velmi mile překvapuje už od soustředění a předvádí velmi tvrdou a chytrou práci v obraně a nebojí se ani aktivně pracovat v útoku, dále naší brankářskou jedničku Vojtu Peška, který na hřišti se zhostil velmi užitečného hráče jak v obraně, tak i v útoku. Nezklamal ani lídr družstva Václav Spáčil a herně se zvedající hráčky Sára Hrachovinová a Nikola Vánská.

Sestava a branky: Spáčil Václav 17/2, Hrachovinová Sára 8/0, Vánská Nikola 5/0, Hanáček Matěj 3/0, Šrot Damián 2/0, Drozd Jakub 0/0, Protivánková Róza 0/0, brankáři: Pešek Vojtěch 7/0, Rusler Martin 0/0.