2019_09_06-Házenkářský festival Lovosice (STM+MLŽ)

Název

Popis

5. - 8. 9. 2019 Lovosice - házenkářský festival (MLŽ)
Po 3 týdenním aktivním trénování, příměstském táboře a domácím turnaji jsme si ani další víkend neodpočinuli. Náš klubový repre tým se s radostí a odhodláním jel zúčastnit Házenkářského festivalu v Lovosicích. Tento turnaj patří mezi ty velmi dobré a největší v naší zemi pro současně hrající minižactvo, mladší a starší žactvo. Turnaj byl velmi pěkný a organizátorům se nedá nic vytknout.
Náš tým se vydal k hostiteli již ve čtvrtek, ve večerních hodinách, abysme byli druhý den vyspaní a mohli tak být kvalitně připraveni odehrát první hrací den co nejlépe. Všichni jsme cestu zvládli na jedničku a musíme všechny pochválit za vynikající chování po celou dobu cesty do Prahy a poté i v dalším spoji do Lovosic. Po příjezdu jsme se co nejrychleji nasoukali do spacáků a zalehli….
Ráno jsme se probudili do krásného slunného dne, a toto počasí nám vydrželo na všechna páteční utkání. Po snídani jsme se vydali na první zápas. Všechna naše utkání jsme odehráli v hale na Přívoze a na venkovním hřišti Chemik v Lovosicích.
A začali jsme velmi úspěšně…….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – LOVCI LOVOSICE II 16:2
Výborný vstup do turnaje... porážíme Lovosice 16:2, skvělá obrana a aktivita v útoku....
Nebylo co dodat a hráči byli nastartovaní a naladění na skvělou notu.
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – DUKLA PRAHA I 7:12
V druhém utkání…..? Neskutečný zápas proti HC Dukla Praha 1..... hráči nás od prvních vteřin drtili neskutečným způsobem....my jsme odolávali a snažili jsme se soupeři alespoň hru znepříjemnit naší bojovností. V poločasu jsme prohrávali 1:9. Co, ale přišlo v druhé polovině utkání, bylo neuvěřitelné … My jsme, ale srdcem - Horky nezklamali, druhý poločas otočili a vyhráli ho 6:3. Prohra 7:12. Hluboká poklona pro všechny. Byly i slzy zklamání, a to nás trenéry dostalo. Všichni zaslouží absolutorium !!!!!
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – HÁZENÁ ROKYCANY 4:11
V dalším utkání jsme narazili na tým z Rokycan..... odvedli jsme dobrou práci... až na ty sedmičky!! Hráči sice až o dvě hlavy větší, ale bojovali jsme.... prohra 4:11. Aspoň nám vyhládlo a těšili jsme se na večerní program, který byl odměnou všem dětem na turnaji za celodenní snahu na poli sportovním!!!
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – BANÍK MOST 15:12
Probudili jsme se do propršeného rána...☔...a po snídani se opět přesouvali k dalšímu utkání. Děti byly unavené, ale s nadšením se těšily na boje o přední příčky ve skupině a postup do vyšších míst na turnaji. Čekal nás soupeř Baník Most. Soupeř byl rychlý a celkem silný. Naši hráči a hráčky podali výkon, za který si zaslouží potlesk. V poločase jsme vedli 7:5 a v druhém jsme soupeře přehráli jen o jednu branku 8:7, ale za to velmi dobrou obranou jsme si zajistili výhru 15:12 a velmi důležitým krokem se posunuli k 3.místu ve skupině a postupu do bojů o 9.-12.misto z 24 družstev. Horka jede!!!!
TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ SOKOL ÚVALY I 17:10
Tak jsme to dokázali.... jsme třetí....a postupujeme ze skupiny do bojů o 9.-12.misto z 24 družstev z celé republiky a družstev z Německa. Porazili jsme TJ Sokol Úvaly 1....17:10. Tvrdou obranou a krásnými útočnými akcemi jsme soupeře přehráli. Bojovný a hlavně kompaktní týmový výkon celého našeho družstva. Gratulujeme všem našim bojovníkům a bojovnicím. Horka jede!!!!!

TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Horka opět nezklamala .... dostává se mezi zvučná házenkářská jména...

Utkání o 9.-12.místo….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TALENT ŠKODA PLZEŇ I 12:7
Krásné turnajové ráno...tak to pěkně začíná a i pokračuje.... naši bojovníci a bojovnice předvedli Talentu Plzeň 1, že i v malé vesničce na Moravě v Litovelském Pomoraví se hraje kvalitní a velmi hezká házená. Porazili jsme Škodu Talent Plzeň 12:7, poločas 6:4. Neskutečná obrana.....a s výbornými brankáři .... pohádka... absolutorium je slabé slovo proti silným soupeřům s takovým házenkářským jménem. Bohužel máme zranění, které asi ovlivní poslední utkání proti TJ Lokomotiva Louny, kde soupeři jsou opravdu herně vyspělejší, ale i tak, kde v přímém boji o 9.misto z 24 družstev se nemáme za co stydět, pokud prohrajeme. I 10.misto je krásné pro prvoročáky mladšího žáctva.
Utkání o 9.místo….

TJ SOKOL HORKA NAD MORAVOU – TJ LOKOMOTIVA LOUNY 6:9

V posledním utkání jsme nastoupili v přímém boji o konečné 9.místo na turnaji proti silnému družstvu se 14 hráči TJ Lokomotiva Louny. S dvěma našimi hráči na střídání a dvěma zraněnými jsme byli považováni za outsidera, ale vše bylo jinak. Byli jsme rovnocenným soupeřem a odolávali jsme prvních 8 minut. Poté se u nás definitivně zranil skvěle chytající gólman Vojta Pešek, ale výborně ho zastoupil Martin Rusler. Všichni hráči nechali na hřišti zbytky posledních sil a zápas odehráli se ctí bez dalšího zranění až do konce. V prvním poločase jsme trochu střelecky pokulhávali 2:6, ale za to druhou část jsme vyhráli 4:3. Výsledek 6:9 je skvělý a všichni zaslouží neskutečnou pochvalu nejen za tento poslední zápas, ale i za celý turnaj. Po skončení zápasu, kdy nám fandila jiná družstva, mezi nimiž bylo i družstvo německého týmu Brandenburg, si nechali němečtí hráči podepsat míče našimi hvězdami .... super gesto a sportovní přátelský duch a zážitek pro všechny naše hráče a hráčky. Bylo to moc příjemné až dojemné. Turnaj byl skvělé organizačně zařízen a příští rok se určitě rádi vrátíme a budeme opět bojovat proti všem soupeřům a předvádět, že TJ Sokol Horka nad Moravou není jen tak nějaký vesnický klub, ale že je s ním třeba počítat.
ZÁVĚREM VELIKÁ POKLONA VAŠIM VÝKONŮM, PROSTĚ VELKÁ PARÁDA. PROŽILI JSME S VÁMI SUPROVÉ 4 DNY PLNÉ SRANDY, POHODY, ZÁŽITKŮ, ALE HLAVNĚ NESKUTEČNÉ CHVÍLE HÁZENKÁŘSKÉ PODÍVANÉ V KAŽDÉ VTEŘINĚ…. DĚKUJEME, BYLI JSTE NEJLEPŠÍ A PRO NÁS JSTE VÍTĚZOVÉ !!!
VAŠI TRENÉŘI..PETR a ANDREA
Sestava a branky: Spáčil Václav 25/2, Skřivánek Šimon 19/0, Hanáček Matěj 12/1, Sobek Tomáš 6/0, Hrachovinová Sára 4/0, Šrot Damián 2/0, Vánská Nikola 0/0, Drozd Jakub 0/0,
brankáři: Pešek Vojtěch 5/0, Rusler Martin 1/1

Děkujeme rodičům i trenérům za pomoc na turnaji, a také ostatním rodičům a fanouškům, kteří nám na dálku fandili a sledovali online naše zápasová utkání. Co jsme?... Horka... Horka...jede!!!!!!.