2019_04_14 - TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Centrum Haná „A“ (STŽ)

Název

Popis

14. 4. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – TJ Centrum Haná „A“ 23:16 (13:11)

V předvelikonoční víkend jsme si udělali hezkou neděli. Přivítali jsme na „domácí“ palubovce družstvo TJ Centrum Haná „A“, které je na 2. místě krajské ligy v závěsu za suverénním celkem HBC Olomouc 1966. Vzhledem k předchozím výsledkům našeho soupeře všichni očekávali jednoznačný průběh utkání, který měl být v režii našeho soupeře. Z tohoto důvodu bylo před utkání hráčům vysvětleno, že cílem není se soupeřem závodit, kdo vstřelí více branek, ale naopak hrát v útoku trpělivě a v obraně soupeři znepříjemnit jeho útočnou aktivitu. Vzhledem k průběhu předchozích dvou mistrovských utkání se tento cíl mohl zdát jako nereálný. Opak byl pravdou. Naši borci od úvodního hvizdu do puntíku plnili taktické pokyny jak v obraně, tak v útoku. Naše disciplinovaná hra soupeře vyvedla z rovnováhy a prakticky se za celé utkání nedostal do tempa, čehož jsme využili a do poločasu si odnášeli dvoubrankový náskok. Úvod druhého poločasu byl z naší strany mírně nervózní, což se projevilo během 5 minut 3 nevynucenými technickými chybami, které naštěstí soupeř nepotrestal. Následně jsme naši hru zpřesnili a postupně zvyšovali náš náskok až na konečný stav 23:16. Ze statistického hlediska musíme vyzdvihnout především naši obranu podpořenou výborně chytajícími brankáři Jirkou Lépem a ve druhém poločase Štěpánem Petrem, který uzavřel branku a za druhý poločas inkasoval pouze 5 gólů. Za celé utkání jsme obdrželi jen 16 branek od soupeře, který v průměru na utkání vsítí za utkání 35 branek, tedy nám vsítil o téměř 20 méně než je jeho standardem. Naopak naše družstvo si udrželo střeleckou potenci odpovídající předchozím dvěma úvodním utkáním. Jak je klukům před každým zápasem řečeno: „obrana je základ“, což se v tomto utkání do puntíku splnilo a kluci si odnesli z dnešního utkání nejen dobrý pocit z předvedené hry, ale také skalp favorita celé soutěže. Kluci super, jen tak dál. Nepolevit a hlavně nenechat se ukolébat tímto výkonem a makat na sobě dál.

Sestava a branky: Kratochvíl Matěj 9, Dvořák František 4, Moťka Matyáš 4, Pisano Renato 2, Jenš Viktor 2, Klvaňa Filip 1, Zgabaj Matěj 1, Petr Kamil 0, Halouzka Jakub 0, brankáři: Lép Jiří 0, Petr Štěpán 0.