2019_02_23 - Přípravný turnaj Horka (STM+MLM)

Název

Popis

23.02.2019 – TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj)

Do turnaje jsme vstoupili velmi vlažně a hlavně v obraně jsme byly nedůslední. Jako kdybychom se báli se soupeře dotknout, abychom mu neublížili. Soupeř to velmi rychle využil a první poločas jsme neustále dotahovali a také prohráli 4:7. Do druhé části jsme začali plnit vše co bylo třeba, ale zase malou snahou v útoku jsme málo ohrožovali branku soupeře. S postupem času jsme se zlepšovali a 1 minutu před koncem vyrovnali. Bohužel soupeř z posledního útoku vstřelil vítěznou branku. Soupeři gratulujeme k vítězství. Škoda, že jsme nehráli toto utkání stejně jako další zápasy, které byly úplně jiné a velmi odlišné…byly jsme asi ještě ospalí…

Ostatní utkání celého turnaje byly velmi dobré jak v obraně, tak i v přechodu do útoku a úspěšným zakončováním. Všichni hráči i hráčky se snažili na hřišti ukázat své kvality, ale určitě máme navíc….škoda, že to zatím neumíme prodat, ale jsme stále ještě malí, ohební, pružní a je stále mnoho času vše zlepšit. My víme, že to co nejdříve ukážeme… !

V brance se střídali naše nové objevy Milan Dokoupil a Lukáš Rusler….velmi dobře se předvedli a zachytali na výbornou…

Ve hře se poprvé velmi pěkně ukázala hvězdička Ella Sobková/sestra staršího minižáka Tomáše Sobka/ a snažila se zapojit jak mohla, dále také musíme pochválit ve hře Matěje Holuba, který se snažil v útoku střelami ohrozit brankáře a i když v obraně se stále hledá, tak se snažil co nejvíce.

Do All star týmu /talent družstva/ byl vybrán Matyáš Niessner…Gratulujeme !!!

Také velmi děkujeme za pomoc rozhodčímu Petru Ochmanovi, časomíře Janě Ruslerové, Sašovi Jenšovi, pomoc v Bufetu Aničče a Andree Hrachovinové , zápisu Hance Sobkové, Sašovi Jenšovi a fotografování Janě Ruslerové….bez vás by to neklaplo…ještě jednou díky mooc !!!

Děkujeme všem rodičům za povzbuzování z hlediště a za podporu našich házenkářských nadějí.

3.02.2019 – Starší minižactvo – Přípravný turnaj / Horka nad Moravou

Ten čas tak rychle letí, že jsme tu opět měli další turnajový víkend. Mladší žáci odjížděli na turnaj do Litovle, starší žáci se účastnili dvoudenního turnaje ve slovenské Povážské Bystrici a naši nejmenší házenkáři pořádali turnaj v hale v Senici na Hané současně v kategorii mladších i starších minižáků.

Starším minižákům chyběl jen Vašek, který pomáhal mladším žákům v Litovli, a bylo škoda, že jsme nemohli být kompletní a užít si tak celý turnaj společně. Naši hráči a hráčky jako obvykle vstoupili do turnaje s nadšením a proti blízkému rivalovi, který byl úspěšný na mezinárodním turnaji ve slovenské Stupavě se pustil s vervou a chutí zvítězit. Po chvíli jsme již vyhrávali 6:1 a všichni si hru užívali jak bojovností, tvrdostí tak i radostí a s přehledem vyhráli 1. poločas 12:5. Ve druhé části jsme pokračovali zodpovědným přístupem a nakonec s přehledem soupeře porazili. Ve druhém utkání jsme se porvali o další body s družstvem Sokolu II Prostějov. Věděli jsme, že to nebude lehké, protože mají velmi dobře hrajícího hráče, který svou střelou, výskokem, ale hlavně velkou robustní postavou je v družstvu velmi dobrý. To se nám celkem povedlo, a když nám hráč občas dělal vrásky na čele tak v brance úspěšně a bravurně chytal Martin Rusler. Poločas skončil jen o tři branky 7:4, ale ve druhé části jsme podstatně lépe bránili a konečným výsledkem 16:6 jsme si připsali další dva velmi důležité body. Ve třetím utkání jsme se potkali s hráči z Litovle. S tímto soupeřem jsme měli malé zkušenosti, protože jsme se spolu setkali jen jednou a bylo třeba začít se zodpovědnou hrou jak v obraně, která je základem úspěchu tak i úspěšné zakončování střelbou bylo důležité. Ale již od prvních minut jsme soupeře přehrávali a utkání mělo jasný průběh. Naši hráči si zahráli na všech postech a více času na hřišti byly hráči z nováčků a mladšího věku minimladší/. Utkání jsme vyhráli. K poslednímu boji a tedy o to kdo se stane vítězi turnaje, jsme se potkali s hráči HFP Prostějov. Se soupeři jsme již několikrát hráli a tak jsme věděli, že soupeř je hratelný, ale musíme k utkání přistoupit opravdu zodpovědně. Hráči i hráčky splnili vše co je třeba k úspěchu a tak s posledním písknutím rozhodčího jsme mohli slavit 1. místo na domácím turnaji. Všichni si užili vítězné kolečko a oslavili tak opět další první místo bez porážky.

Při vyhlášení výsledků a nástupu všech družstev byl do all star talentů vybrán

Matěj Hanáček…Gratulujeme !!!

Děkujeme všem hráčům a hráčkám za předvedenou hru s nadšením od první do poslední minuty každého utkání. Je vidět, že je házená baví, ale hlavně, že začínají u tohoto velmi tvrdého kolektivního sportu používat hlavu a to je pak radost a potěšení se dívat na každé utkání.

Pochvala za výborné chytání v brance Martinovi Ruslerovi, je vidět že ho tento post velmi baví a naplňuje….mimo jiné tímto chceme i brankáři popřát vše nejlepší k 10.narozeninám, které právě v den turnaje oslavil…a vítězně !!! Hlavně zdraví, štěstí a házenkářských úspěchů.

Také velmi děkujeme za pomoc rozhodčímu Petru Ochmanovi, časomíře Janě Ruslerové, Sašovi Jenšovi, pomoc v Bufetu Aničče a Andree Hrachovinové, zápisu Hance Sobkové, Sašovi Jenšovi a fotografování Janě Ruslerové….bez vás by to neklaplo…ještě jednou díky mooc !!!