2018_11_02 - Plzeň 2.-4.11.2018 - část 1 (MLŽ)

Název

Popis

Zdařilá cesta mladšího žactva za zkušenostmi
Po ukončeném základním kole naší mistrovské soutěže vyjelo na dušičkový víkend naše družstvo do Plzně poznávat, jak hrají házenou mladší žáci v jiných krajích. A bylo to setkání na výborné úrovni. Díky pochopení funkcionářů Talentu Plzeň jsme byli přijati jako jediné koedukované družstvo mezi chlapeckými na turnaj o Putovní pohár ředitele ŠKODA JS.
Turnaj to byl vysoce náročný, vypsaný pro 8 družstev s herním systémem každý s každým jednokolově, a tak od pátku 18 hod. do neděle 14 hod. jsme sehráli v pouhých 10 hráčích 7 náročných třicetiminutových utkání. Sice jsme nezískali jediný bod, ale ostudu jsme neudělali a vzdorovali i těm nejlepším družstvům, domácímu Talentu, oběma družstvům Dukly Praha, výborné Zruči nad Sázavou a zcela vyrovnané utkání jsme sehráli s ostatními třemi družstvy – Tatranem Litovel, který měl ve svém středu i nejlepšího hráče turnaje, se Šťáhlavy a Chodovem. Škoda jen, že s námi do Plzně neodjel Tomáš, který by byl na turnaji velmi platným hráčem a navíc by doplnil náš stav tak, že bychom mohli lépe rozvrhnout síly.
Turnaj jsme otevřeli pátečním utkáním s Tatranem Litovel až se zbytečným respektem, soupeře jsme si nechali hned na začátku utkání utéct, a teprve potom se přesvědčili, že se s ním dá hrát a utkání jsme zcela vyrovnali a nakonec prohráli o jedinou branku – 17 : 18 a mohli litovat našich promarněných šancí vč. dvou neproměněných 7m hodů. A 7m hody byly slabinou po celou první půli turnaje až do okamžiku, kdy se chytil Richard a začal je poměrně spolehlivě proměňovat (7/9).
Podobný začátek měla i utkání druhého dne turnaje; soupeře jsme si nechali utéct a teprve potom vyrovnali hru a případně dotahovali skóre. V sobotu jsme se postupně utkali se Zručí nad Sázavou s výsledkem 8 : 16, Sokolem Šťáhlavy (jediný celek, který porazil celkového vítěze turnaje – Talent Plzeň) 14 : 16, pražským TJ JM Chodov 13 : 16 a sobotní program jsme již značně „vyšťavení“ ukončili soubojem s Talentem Plzeň 8 : 18.
Nedělní program jsme začali hned ráno s družstvem Dukly Praha I a po zcela vyrovnaném prvním poločase jsme opět zaspali začátek druhého poločasu a nakonec odešli poraženi 12 : 19 a turnaj jsme dokončili utkáním s Duklou Praha II výsledkem 10 : 17 (ta porazila i své první družstvo – Duklu Praha I o 10 branek)..
Přestože jsme turnaj absolvovali bez zisku jediného bodu a s celkovou bilancí
TJ Sokol Horka nad Moravou 7 0 7 82 : 120 0 b.
skončili na posledním – 8. místě, hodnotím pro nás účast velmi pozitivně. Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát prakticky s každým družstvem a přestože jsme patřili na turnaji k výrazně fyzicky slabším družstvům, tak pohybem, rychlostí a/nebo i osobními dovednostmi jsme byli ostatním velmi dobrými sparingpartnery. A bylo příjemné pozorovat, jak jsme v průběhu turnaje získávali na sebevědomí a odvaze pouštět se do soubojů 1-1 i s fyzicky vyspělejšími soupeři. Turnaj ukázal, jak na něm děti dokáží zúročit své tréninkové úsilí, na hřišti se museli vystřídat zcela všichni a všichni se snažili svoji příležitost co nejlépe využít. Přesto i pro mne byla hra některých z nich velmi příjemným překvapením a nezbývá než si přát, aby v takovém pozitivním úsilí pokračovali.
Celý turnaj s výjimkou dvou poločasů, kdy jej nahradila v brance Lucie (ale zase nám chyběla v poli), poměrně spolehlivě odchytal Vojtěch, který proměnil i jeden 7m hod ze svých dvou příležitostí. A na ostatních našich dosažených brankách se jednotliví hráči podíleli takto:
Hrachovina Richard 20/7, Jurečková Michaela 19/0, Halouzka Jakub 13/0, Jurečková Lucie 11/0, Spáčil Václav 7/0, Jurečková Kamila 6/0, Šrot Damián 3/0, Hrachovinová Sára 2/0, Pešek Vojtěch (br. i pole) 1/1, Vánská Nikola