Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.

hazena-horka

2018_11_02 - Plzeň 2.-4.11.2018 - část 1 (MLŽ)

178 fotek 3.11.2018 279 zobrazení
Zdařilá cesta mladšího žactva za zkušenostmi
Po ukončeném základním kole naší mistrovské soutěže vyjelo na dušičkový víkend naše družstvo do Plzně poznávat, jak hrají házenou mladší žáci v jiných krajích. A bylo to setkání na výborné úrovni. Díky pochopení funkcionářů Talentu Plzeň jsme byli přijati jako jediné koedukované družstvo mezi chlapeckými na turnaj o Putovní pohár ředitele ŠKODA JS.
Turnaj to byl vysoce náročný, vypsaný pro 8 družstev s herním systémem každý s každým jednokolově, a tak od pátku 18 hod. do neděle 14 hod. jsme sehráli v pouhých 10 hráčích 7 náročných třicetiminutových utkání. Sice jsme nezískali jediný bod, ale ostudu jsme neudělali a vzdorovali i těm nejlepším družstvům, domácímu Talentu, oběma družstvům Dukly Praha, výborné Zruči nad Sázavou a zcela vyrovnané utkání jsme sehráli s ostatními třemi družstvy – Tatranem Litovel, který měl ve svém středu i nejlepšího hráče turnaje, se Šťáhlavy a Chodovem. Škoda jen, že s námi do Plzně neodjel Tomáš, který by byl na turnaji velmi platným hráčem a navíc by doplnil náš stav tak, že bychom mohli lépe rozvrhnout síly.
Turnaj jsme otevřeli pátečním utkáním s Tatranem Litovel až se zbytečným respektem, soupeře jsme si nechali hned na začátku utkání utéct, a teprve potom se přesvědčili, že se s ním dá hrát a utkání jsme zcela vyrovnali a nakonec prohráli o jedinou branku – 17 : 18 a mohli litovat našich promarněných šancí vč. dvou neproměněných 7m hodů. A 7m hody byly slabinou po celou první půli turnaje až do okamžiku, kdy se chytil Richard a začal je poměrně spolehlivě proměňovat (7/9).
Podobný začátek měla i utkání druhého dne turnaje; soupeře jsme si nechali utéct a teprve potom vyrovnali hru a případně dotahovali skóre. V sobotu jsme se postupně utkali se Zručí nad Sázavou s výsledkem 8 : 16, Sokolem Šťáhlavy (jediný celek, který porazil celkového vítěze turnaje – Talent Plzeň) 14 : 16, pražským TJ JM Chodov 13 : 16 a sobotní program jsme již značně „vyšťavení“ ukončili soubojem s Talentem Plzeň 8 : 18.
Nedělní program jsme začali hned ráno s družstvem Dukly Praha I a po zcela vyrovnaném prvním poločase jsme opět zaspali začátek druhého poločasu a nakonec odešli poraženi 12 : 19 a turnaj jsme dokončili utkáním s Duklou Praha II výsledkem 10 : 17 (ta porazila i své první družstvo – Duklu Praha I o 10 branek)..
Přestože jsme turnaj absolvovali bez zisku jediného bodu a s celkovou bilancí
TJ Sokol Horka nad Moravou 7 0 7 82 : 120 0 b.
skončili na posledním – 8. místě, hodnotím pro nás účast velmi pozitivně. Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát prakticky s každým družstvem a přestože jsme patřili na turnaji k výrazně fyzicky slabším družstvům, tak pohybem, rychlostí a/nebo i osobními dovednostmi jsme byli ostatním velmi dobrými sparingpartnery. A bylo příjemné pozorovat, jak jsme v průběhu turnaje získávali na sebevědomí a odvaze pouštět se do soubojů 1-1 i s fyzicky vyspělejšími soupeři. Turnaj ukázal, jak na něm děti dokáží zúročit své tréninkové úsilí, na hřišti se museli vystřídat zcela všichni a všichni se snažili svoji příležitost co nejlépe využít. Přesto i pro mne byla hra některých z nich velmi příjemným překvapením a nezbývá než si přát, aby v takovém pozitivním úsilí pokračovali.
Celý turnaj s výjimkou dvou poločasů, kdy jej nahradila v brance Lucie (ale zase nám chyběla v poli), poměrně spolehlivě odchytal Vojtěch, který proměnil i jeden 7m hod ze svých dvou příležitostí. A na ostatních našich dosažených brankách se jednotliví hráči podíleli takto:
Hrachovina Richard 20/7, Jurečková Michaela 19/0, Halouzka Jakub 13/0, Jurečková Lucie 11/0, Spáčil Václav 7/0, Jurečková Kamila 6/0, Šrot Damián 3/0, Hrachovinová Sára 2/0, Pešek Vojtěch (br. i pole) 1/1, Vánská Nikola