2018_10_07 - TJ Sokol Horka nad Moravou - DHK Zora Olomouc "B" (MLŽ)

Název

Popis

7.10.2018 TJ Sokol Horka nad Moravou – DHK Zora Olomouc B 26:3 (16:2; 8:2)

Další utkání letošní soutěže jsme díky krásnému podzimnímu počasí odehráli doma na Sokolce v neděli 7.10. od 13 hod. s ročníkem 2007 mladších žaček DHK Zora Olomouc B. Stejně jako v ostatních utkáních byla větší zkušenost našeho družstva byla znát od první do poslední minuty utkání. Do zápasu nastoupilo 8 mladších žáků (na zápase chyběla Lucie Jurečková, která má z rozcvičení ve Velké Bystřici zlomený malíček pravé ruky) a opět nás doplnili minižáci Sára Hrachovinová a Vašek Spáčil.

Celé utkání velmi spolehlivě odchytal Vojtěch Pešek a podal výborný výkon, když stačil v řadě případů jako poslední instance napravovat naše chyby při obranném řešení situace 1-1.

I když soupeř vyhrál losování a začínal s míčem, byli jsme to my, kteří od první minuty přebrali iniciativu a soupeře při osobní obraně přehráli poměrem 8:2. Ale ani zde to nebylo bez chyb, potřebujeme zrychlit práci s míčem a především přidat v pohybu bez míče do volného prostoru. Jen tak se dokážeme spoluhráčům nabízet na finální přihrávku.

Po skončení osobní obrany jsme dalších 10 min. standardní hry jednoznačně vyhráli 8:0, a to především díky rychlému přechodu do útočné fáze. A to jsme nedostatečnou koncentrovaností v zakončení v prvním poločase doslova zahodili víc jak 10 dalších 100% gólových šancí.

Proto přišel po přestávce jasný pokyn trenéra; skončíme s rychlým útokem, potřebujeme si v utkání procvičit útok do připravené obrany v postupném útoku. I když jsme druhý poločas vyhráli v poměru 10:1, měli jsme se hrou proti postavené obraně začátečníků značné potíže. Nebyli jsme schopni dodržovat nástupní prostor na spojkách (hráli jsme blízko obrany a navíc příliš na středu), zkoušeli jsme křížení, ale bez dostatečné útočné aktivity každého hráče s míčem, takže řada křížení vypadala značně samoúčelně. A když jsme kříž s útokem provedli, obranu rozhýbali, tak jsme v řadě případů neuměli najít toho ideálně volného spoluhráče pro zakončení celé akce. Obzvlášť to bylo vidět na Vaškovi, který s námi netrénuje a nedovede proto z pohybu spoluhráčů odvodit svůj pohyb, Jakubovi, který příliš často chybuje na přihrávce a při výběru nejvhodnějšího spoluhráče, a tak bychom našli nedostatky u všech. A na to jsou tréninky, kde se takové nedostatky ve hře musíme naučit odstraňovat.

Ale i přes tato kritická slova je nutno děti pochválit jak za předvedenou hru, tak za snahu, kterou prokazovaly po celé utkání, ve kterém se na různých postech (někteří i poprvé) vystřídaly všechny.

O naše vítězství a branky v dalším utkání mistrovské soutěže se podělili hráčky/hráči takto:

Sestava a branky: Rakus Tomáš 8/0, Jurečková Michaela 5/0, Hrachovinová Sára 4/0, Halouzka Jakub 3/0, Hrachovina Richard 3/0, Jurečková Kamila 1/0, Šrot Damián 1/0, Spáčil Václav 1/0, Vánská Nikola 0, brankář: Pešek Vojtěch 0/0.