2018_09_28 - Házená V.Bystřice - TJ Sokol Horka nad Moravou (MLŽ)

Název

Popis

28.9.2018 Házená V. Bystřice/SK Žeravice - Sokol Horka nad Moravou 11:25 (7:15; 4:12)
Díky dohodě obou oddílů jsme další kolo mistrovské soutěže odehráli v pátek dopoledne v hale Velké Bystřice proti spojenému družstvu děvčat Velké Bystřice a Žeravic. K utkání jsme odjeli bez našeho jediného brankáře – Vojty Peška; v prvním poločase jej v brance velmi dobře zastoupila Lucie, druhý poločas pak stejně dobře odchytal Jakub.
Stejně jako v předchozích utkáních jsme se při vstupu do utkání osobní obranou poněkud déle rozkoukávali a rozehrávali, takže do stavu 3:3 stačily soupeřky na naši branku vždy stejně odpovědět. Teprve od 4. min. jsme začali soupeře přehrávat a celou část osobní obrany vyhráli o 8 branek.
Smysl této části hry mi uniká v okamžiku, kdy slyším na střídačce pokyny trenéra hráčkám soupeře – nenechte je hrát, okamžitě jak bude mít váš hráč míč, tak ho faulujte. Je toto opravdu smysl zavedení osobní obrany do hry dětí? Ale to je spíš dotaz na naše svazové metodiky.
V druhé polovině prvního poločasu jsme přijali hru soupeře a v ospalé náladě odehráli tuto část hry 3:3 a zachovali tak do poločasové přestávky 8 brankové vedení po osobní obraně.
Stejně nevýrazně a bez pohybu hráčů (hráč s míčem se snažil a ostatní stáli a jen mu fandili) jsme začali i druhý poločas a po 10 min. hry jsme jej prohrávali 3:2; následoval time out. Po ostré domluvě všem, že házená se hraje především bez míče a míč se předává vždy jen do pohybu jsme konečně začali trochu hrát naši hru a v závěrečné desetiminutovce jsme konečně soupeřky jednoznačně přehráli 1:8
Na hřišti se vystřídali všichni hráči/hráčky, někomu se dařilo více, někomu méně, všichni ale musíme vykázat chuť po vítězství, bojovnost. Chybujeme všichni, ale každá chyba se dá napravit, jen se musí chtít a bojovat na plno od první do poslední minuty.
Sestava a branky: Rakus Tomáš 11/0, Jurečková Michaela 6/0, Jurečková Kamila 3/1, Halouzka Jakub 3/0, Hrachovinová Sára 1/0, Vánská Nikola 1/0, Hrachovina Richard 1/0, Jurečková Lucie a Šrot Damián.