2017_05_12 - Novinářský kalamář, hala DHK Zora Olomouc (školní soutěž žáků 5.-7. tříd)

Název

Popis

12. 5. 2017 DHK Zora Olomouc - Novinářský kalamář (krajské kolo)
V pátek 12. 5. 2017 jsme se s žáky 5. -7. tříd ZŠ Horky nad Moravou zúčastnili krajského kola v Novinářském kalamáři, které pořádal Olomoucký krajský svaz házené v hale DHK Zora Olomouc. Krajského kola se zúčastnili postupující z kol regionálních a to ZŠ Holečkova Olomouc, ZŠ Kostelec na Hané a náš tým ZŠ Horky nad Moravou. Hrací čas byl stanoven na 2x 20 min. a hrací systém byl „každý s každým“. Los jsme měli těžký, protože jsme hráli první dvě utkání a mezi utkáními jsme měli pouze 10 minut přestávky. Když k tomu připočteme, že jsme měli pouze jednoho hráče na střídání a ostatní družstva po 3, museli jsme podat heroický výkon k tomu, abychom turnaj vyhráli a tím postoupili do národního finále.
Vstup do úvodního utkání s družstvem ZŠ Holečkova naznačoval, že celé utkání bude vyrovnané a z obou stran bojovné. To se potvrdilo i na poločasovém skóre 6:5 pro soupeře. Bohužel v druhém poločase jsme neměli přesnou střeleckou mušku a navíc nás trápila nepřesnost přihrávek a s tím spojené ztráty míčů. Druhý poločas soupeř vyhrál jednoznačným rozdílem 12:3 a celkově vyhrál 18:8. Škoda chyb v druhém poločase, které nás stály lepší výsledek.
Po desetiminutové přestávce nás čekal druhý neméně náročný soupeř ze ZŠ Kostelec na Hané. Soupeř od začátku tahal za delší konec a udržoval si mírné vedení o 1-2 branky. Z naší strany bylo na hráčích znát fyzické vyčerpání a do jisté míry s tím spojená psychická frustrace, která pramenila z toho, že kluci chtěli uhrát vítězství, ale ono pomyslné štěstíčko nám chybělo. Necelé čtyři minuty před koncem utkání vedl soupeř 14:12, proto jsme si vzali oddechový čas, abychom se nadechli na závěrečný nápor a zkusili prolomit střeleckou smůlu a v podstatě i jít proti osudu, který nám nepřál v obou utkáních. S hvizdem rozhodčího kluci vletěli na hřiště s odhodláním zápas zlomit a to se jim podařilo. Necelou půlminutu před koncem utkání jsme vsítili branku, kterou jsme strhli vedení na naši stranu a na kterou již soupeř v jeho posledním útoku nenašel odpověď. Po závěrečném hvizdu rozhodčích svítilo na světelné tabuli skóre 16:15 v náš prospěch.
Celkově jsme se umístili na 2., leč nepostupovém místě. Všem hráčům patří velký dík za perfektní reprezentaci ZŠ Horky nad Moravou.
Sestava a branky: Jenš Viktor 8, Zgabaj Matěj 8, Pečinka Vojtěch 4, Pečinka Matouš 3, Frkal Filip 1, Neumann Lukáš 1, Konrád David 0, brankář: Dvorský Tomáš 0.