Název

Popis

25. 9. 2016 TJ Sokol Horka nad Moravou – SK Velká Bystřice 17:18 (9:11)
K druhému domácímu utkání jsme nastoupili proti soupeři z Velké Bystřice.
Začátek i průběh osobní obrany jsme zvládali velmi dobře a soupeř nás stále dotahoval/ vedli jsme i 2-3 brankovým rozdílem. Stav mohl být i lepší nebýt našich neproměněných šancí, 7m hodů a špatných přihrávek. Bohužel na konci desetiminutovky jsme vlastní zbrklostí a nezodpovědností přišli o vedení a stav 7-7 svítil na tabuli při změně hry na klasickou obranu i hru v poli. Naše zbrklost ale pokračovala a dalšími neproměněnými šancemi a 7m hody jsme o poločase prohrávali 9-11. Tento fakt nejspíše rozhodl celé utkání.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vše vylepšit a poprat se tak o každý metr hřiště v náš prospěch. Hráči se snažili a bojovností jsme soupeře tlačili i za stavu, když jsme dvakrát prohrávali o 3 branky, ale vždy jsme vyrovnali. Bohužel asi 40 vteřin před koncem jsme alibistickou obranou v křídle nechali soupeřovu střední spojku proniknout až na 6m hranici a ta nás jasně potrestala. Prohrávali jsme 17-18 a měli před sebou asi půl minuty s výsledkem něco udělat. Vzali jsme si 10 vteřin do konce Time-out a hráčům v rychlosti vysvětlili, jak poslední herní situaci proměnit v branku a uhrát tak nerozhodný stav, aby zůstal alespoň jeden bod na domácí půdě. Bohužel hráči ve spěchu situaci správně nerozehráli a po nepřipravené střele jsme bohužel prohráli.
Závěrem můžeme být spokojeni s postupným herním zlepšením, ale i rozhořčeni nad některými hráči, kteří toto utkáni pojali spíše jako účast na odpoledním tréninku a ne na aktivním bojovném poli, kde se má bojovat o každou branku.
Speciální pochvalu zaslouží náš brankař Jirka Lép, který nastoupil do utkání ještě v rekonvalescenci a předvedl extraligové zákroky v naší svatyni. Nebýt těchto úspěšných zákroků byl by výsledek trochu jiný ?.
Sestava a branky: Kräuterová Tereza 6, Zgabaj Matěj 6, Ján Sebastián 6, Jenš Viktor 1, Neumann Lukáš 1, Didi Aleš 0, Čapková Nela 0, Pisano Renato 0, Petr Štěpán 0, Melicharová Nikol 0, Halouzka Jakub 0, brankáři: Petr Kamil 0, Lép Jiří 0.