2015_05_17 - Handball 99 - Házená Uničov (mladší dorostenci)

Název

Popis

17. 5. 2015 Handball 99 – Házená Uničov 30:31 (16:14)

Po „propadáku“ s týmem TJ Šumperk jsme na domácí půdě v Horce nad Moravou přivítali dalšího regionálního soupeře z Uničova. Utkání bylo v celém jeho průběhu vyrovnané a vyvíjelo se v náš prospěch. Prakticky celý první poločas jsme si drželi dvou až tříbrankové vedení, což vyústilo v poločasový stav 16.14 v náš prospěch.

Vstup do druhého poločasu nám vůbec nevyšel a byl předzvěstí dramatického boje až do posledních vteřin. Soupeř dokázal během několika málo minut po úvodním hvizdu druhé půle otočit stav skóre ve svůj prospěch a rázem ukazatel skóre signalizoval stav 18:20 ve prospěch soupeře. Přestala se nám dařit střelba, v obraně jsme si nevěděli rady a soupeři touto procházeli jako nůž máslem. Naši brankáři měli těžkou situaci a bohužel a bohužel chybělo i potřebné štěstí, kdy jsme několik obdržených branek dostali po zblokované střele, které změnila svoji trajektorii. Minutu před koncem utkání jsme vedli v poměru 30:29, soupeř byl v držení míče a v tento moment si vzal time-out. Po taktických radách jsme nastoupili do závěrečné minuty. Bohužel se nám nepodařilo ubránit, obdrželi jsme branku a měli 30 sekund k tomu, abychom strhnuli vedení na svoji stranu. V tento okamžik byl vhodný čas tým uklidnit a takticky se nachystat na závěrečné sekundy. Proto jsme si vzali time-out ve kterém hráči dostali jasné pokyny a to dohrát v útoku do konce utkání, chodit si pro fauly a na pokyn trenéra se pokusit zakončit střelou na branku. Bohužel nikdo z hráčů si nešel aktivně pro faul a tuto zodpovědnost na sebe vzal jeden ze starších žáků Filip Čundrle, který ovšem nezvolil příliš šťastný způsob a pokusil se zakončit střelou z výskoku, která nevyšla, a soupeř využil posledních několika vteřin a vstřelil vítěznou branku. Určitě nás můžou mrzet dva neproměněné sedmimetrové hody. Utkání, které bylo plné emocí a nepřesných výroků rozhodčích nakonec vyznělo lépe pro našeho soupeře, ale i takový je sport. Nicméně se musíme poučit z chyb, tyto neopakovat a v dalších zápasech předvést zas o kousek lepší výkon.

Sestava a branky: Čundrle Filip 11, Vaverka Jakub 8, Goč Jan 4, Titz Marek 2, Kräuter Jiří 2, Hejl Vojtěch 2, Němčák Michal 1, Bene Dalibor 0, Frank Tadeáš 0, Římský Vojtěch 0, brankář: Konrád Martin 0.