2014_06_08 - Superfinále

Název

Popis

8.6.2014 Superfinále miniházené 4+1

V sobotu a neděli jsme uspořádali ve spolupráci s Olomouckým krajským svazem házené, ve sportovním areálu ZŠ, v Horce nad Moravou závěrečné 8. Kolo soutěže minižactva. Turnaje pod názvem Superfinále se zúčastnilo všech 28 družstev, které v soutěžním ročníku startovala v kategoriích mladšího a staršího minižactva. Superfinále bylo rozděleno do dvou hracích dnů, kdy v sobotu 7. 6. 2014 poměřily sily družstva staršího minižactva a v neděli 8.6.2014 družstva mladšího minižactva. V každé kategorii si hrálo systémem dvou skupin, ve kterých hrála družstva každý s každým. Následovala nadstavba, ve které byly náhodně vylosovány dvojice týmů z různých skupin, která proti sobě odehrála jedno utkání. Nadstavba se neodehrála u kategorie mladší mini a to z důvodu jednak časového skluzu a hlavně z důvodu extrémně teplého a slunného počasí, kdy děti již kolem 15 hodin byly fyzicky vyčerpány. Všechna utkání se hrála bez počítání skóre a bylo příjemné pozorovat, jak se všechna družstva v průběhu sezony ztotožnila s touto myšlenkou, více jak na góly se zaměřit na radost ze hry. Po celý turnaj horecké děti předváděly opravdu hezkou a bojovnou házenou. Bylo na nich vidět, že je tento sport baví a trenérům dělaly velkou radost. Pro většinu to byl poslední turnaj v kategorii mladších mini a bylo vidět, že si to děti uvědomují a chtějí si poslední turnaj užít plnými doušky.
Během obou dnu bylo odehráno celkem 90 utkání, do kterých se zapojilo více než 270 dětí.
Během turnaje děti mohly využít doprovodného programu, který se skládal z dovednostních (hod na cíl, skákání v pytli, chůze na chůdách, aj.) a vědomostních (kvízy, rébusy) soutěží. Atrakci, kterou děti hojně využívaly, byl i skákací hrad, který byl pro všechny účastníky a návštěvníky zdarma.
Nejen děti ukázaly své házenkářské dovednosti, ale i trenéři, kteří se střetli na hřišti v rámci exhibičního utkání. Děti povzbuzovaly tým, ve kterém hrál jejich trenér/trenérka a tím vznikla neopakovatelná příjemná atmosféra.
Na závěr každého dne, byly všichni hráči a hráčky oceněni sladkostmi a za celoroční sportovní výkony, také zlatou medailí.