2012_02_18 - turnaj TJ Sokol Horka nad Moravou (mladší žactvo)

Název

Popis

18.2.2012 Turnaj DHK Zora Olomouc

V sobotu ráno jsme vyjeli na turnaj do Olomouce, který jsme pořádali. Turnaje se mělo zúčastnit 6 družstev, ale bohužel vlivem počasí se odhlásil slovenský soupeř TJ Sokol Cífer. Z turnaje se omluvilo i družstvo Sokol Ostrava pro velkou marodku hráčů. Turnaj se tedy odehrál v počtu čtyř družstev a to systémem každý s každým 1X 25 minut a poté bojem o konečné umístění.
Do zahajovacího zápasu jsme nastoupili proti týmu SK Velká Bystřice. Od prvních minut bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Naše doposud dobrá obrana předvedla kolaps, který jsme ještě nezažili. Soupeř si s námi dělal doslova co chtěl a vůbec jsme mu neodporovali. O útočné aktivitě nelze ani mluvit. Zápas jsme samozřejmě prohráli zcela zaslouženě 7:12.

Další zápas nás čekal tým Uherské Hradiště. Chtěli jsme zlepšit vše, co nám první zápas nevycházelo. Chvíli se nám to dokonce i dařilo, ale pak přišel nepochopitelný výpadek a naše hra byla čím dál horší. Se soupeřem jsme dokázali držet krok jen 10minut. Sice obrana již nedostávala tolik laciných gólů a ubránila i akce soupeřů, ale v útoku jsme nedokázali vymyslet nic co by soupeře překvapilo. Statická hra před devítkou soupeře nemohla nikoho ohrozit. Když už jsme se dostali na dostřel z šestimetrové hranice, tak místo střely jsme raději zvolili variantu nahrát zpět na deset metrů. Zápas skončil naší druhou prohrou 8:12.

Naším třetím soupeřem základní skupiny bylo družstvo Trnávka. Po předchozích zápasech jsme čekali aspoň nějaké zlepšení, ale to se bohužel nedostavilo. V prvních zápasech jsme předvedli kolaps, ale v tomto utkání to byl přímo horor. Po pár minutách hry soupeř zjistil, že s námi nebude mít žádné problémy a mohl v pohodě přepnout na tréninkový stupeň. Bohužel i ten stačil na to, aby nám ukázal, jak se hraje moderní házená. Rychlé protiútoky na které jsme nijak nereagovali soupeř využíval stále k většímu náskoku. Nestačili jsme se ani vracet, soupeř byl vždy o krok před námi. Tahle tragédie trvala až do konce a debakl byl na světě 7:20.

Uherské Hradiště byl náš soupeř o třetí místo. Stále stejná písnička, jako po celý den. Nějaká snaha zabojovat o výsledek, porvat se o vítězství byla ta tam. Mizerný výkon pokračoval nadále. Hráčům bylo zcela jedno, jak tenhle duel dopadne. I v tomto utkání jsme prohráli 4:14 a obsadili na turnaji poslední čtvrté místo.

Celkový dojem z turnaje pro nás můžeme ohodnotit známkou za 5. Jen marně bychom hledali pozitiva za celý turnaj z naší předvedené hry. V brance nás zachraňoval dobrou prací Radek Dvorský, který nedovolil ještě větší debakl. Ale co je to platné, když to byl jediný hráč, který chtěl hrát. Takže dnešní turnaj můžem nazvat o nás bez nás.

4. TJ Sokol Horka nad Moravou

Sestava a branky: Štancl Petr 11, Vykydal Libor 5, Kräuter Jiří 5, Protivánek Matěj 4, Němčák Michal 1, Walweel Jakub 0, Šafář Daniel 0, Přidal Libor 0, brankář: Dvorský Radek 0.