11_8_24_27 MLADŠÍ ŽACTVO Karviná Cup 2011

Název

Popis

24. – 27. 8. 2011 TURNAJ Karviná Cup 2011

Ve středu 24. 8. 2011 jsme vyjeli na náš první velký mezinárodní turnaj do Karviné.
První hrací den byl stanoven na čtvrtek, v Českém Těšíně, kde jsme nastoupili do turnaje dvěma zápasy v místní hale, která má rozměry podobné našemu venkovnímu hřišti.

MRK Zaprešič (CRO) - TJ Sokol Horka nad Moravou 15:1

Do zahajovacího zápasu jsme nastoupili proti týmu z Chorvatska vcelku dobře. V obraně nám to šlo a v páté minutě byl stav 0:0. Soupeře jsme nepouštěli do střeleckých pozic. Bohužel jsme si vybrali slabou minutu, ve které jsme inkasovali 4 branky. V útoku už to bylo horší, nedokázali jsme proměnit vyložené šance včetně sedmimetrového hodu a po našich zbytečných chybách jsme dostávali hodně branek z rychlých protiútoků. Poločas tak skončil 7:1 ve prospěch chorvatského Zaprešiče. Druhý poločas byl jako kopií toho prvního. Nestačili jsme se vracet do obrany a to rozhodlo o výsledku celého zápasu.

TJ Sokol Horka nad Moravou – HCB OKD Karviná „A“ 4:20

Naše druhé vystoupení se podobalo prvnímu zápasu. Opět téměř dokonalá obrana, kdy se soupeř z mistrovské Karviné nedostával do vyložených šancí. Minuty ubíhaly a postupem času nás soupeř opět porazil po našich chybách žákovských chybách. Nicméně hráči se snažili a vždy bojovali až dokonce.

Druhý hrací den začal v odpoledních hodinách, kdy teploměr ukazoval přes 30°C. Hrálo se na venkovním hřišti v Karviné, kde jsme odehráli tři zápasy. Tento den byl pro nás (trenéry), určitě i hráče černou můrou.

TJ Sokol Horka nad Moravou - UKS Orlik Swiebodzin (POL) 5:20

Hráče jsme na hřišti vůbec nepoznávali. Obrana byla děravá jako ementál. Dostávali jsme laciné góly skoro z každé vystřelené rány soupeře. Do útoku (jestli se to dá takhle nazvat) jsme se vůbec nedostávali. Místo abychom zabrali, do útoku jsme chodili jako na pláž. My trenéři jsme doufali, že se to dalším zápasem zlepší, ale……

TJ Bystřice pod Hostýnem - TJ Sokol Horka nad Moravou 12:7

….. černý den pokračoval i druhým zápasem. S týmem, který je geograficky nám nejbližší jsme sice drželi krok, ale výkon našich hráčů se podobal předchozímu utkání. V poločase bylo na ukazateli skóre stav 6:4 pro Bystřici. Opět nedůrazná obrana a hodně technických chyb v útoku rozhodlo o výsledku 12:7 ve prospěch soupeře.

HáO Slovan Modra (SVK) - TJ Sokol Horka nad Moravou 29:6

V posledním zápase tohoto hracího dne už hráči ani pomalu nechodili, spíše se po hřišti jen loudali a hledali se, jako by se viděli poprvé. Tento zápas skončil naším debaklem, který si nelze představit ani v hororovém filmu. Vzhledem k faktu, že jsme měli 16 hráčů, tzn. 9 na střídání a soupeř z modré měl pouze jednoho hráče, tak i přes tento fakt nás soupeř doslova rozbil pouze trháky. Nepochopitelné jak odevzdaně k utkání hráči přistoupili. Na tento den bychom nejraději zapomněli.

Pěti prohrami jsme skončili ve skupině na posledním místě a čekaly nás následující den dvě utkání a to s pátým celkem z druhé skupiny a poté s vítězem nebo poraženým z další dvojice utkání.

Třetím a zároveň posledním vystoupením na tomto turnaji byly dva zápasy, na které jsme zajížděli opět do Českého Těšína do haly, tentokrát v ranních hodinách. Do obou zápasů hráči nastoupili s ponaučením z minulého dne. Jednalo se o utkání o celkové umístění

WinLand Michalovce (SVK) - TJ Sokol Horka nad Moravou 18:7

Utkání o 9. – 12. místo jsme začali v obraně pracovat jako jeden tým a bránili soupeře, kteří měli problémy se zakončením. Začali jsme i dobře zakládat protiútoky, které končily vstřelením branek. To se ukázalo i na ukazateli skóre. Vyrovnané skóre téměř po celý zápas. Opět (jak je u našich hráčů zvykem), jsme udělali několik zbytečných chyb a hráči si utkání zase prohráli sami. Ke konci utkání se náš útok i obrana úplně zhroutili, soupeř toho využil a odskočil na nelichotivý výsledek 18:7.

TJ Sokol Horka nad Moravou - TJ Bystřice pod Hostýnem 7:14

V posledním představení na turnaji jsme opět narazili na soupeře z Bystřice. Chtěli jsme soupeři oplatit porážku ze základní skupiny a i soupeřové kanadské žertíky, kterými nás čestoval i mimo hřiště. Vstup do utkání se nám opět povedl, vedli jsme 3:2, ale od tohoto stavu pomalinku soupeř dostával utkání pod kontrolu. Stačilo pár nepřesných přihrávek, ztrát míče a soupeři toho dokázali využít, aby zápas dotáhli do vítězného konce. Vždyť stačilo tak málo a první vítězství mohlo být na světě. Ale bohužel se to nestalo. Doufáme, že hráči si vzali ponaučení z chyb, které udělali na tomto turnaji a pilnou prací na trénincích odstraní nedostatky, které se pak projeví v jejich dalších zápasech.

Sestava a branky: Vysoudil Vojtěch 19, Kräuter Jiří 5, Protivánek Matěj 4, Nytrová Klára 3, Štancl Petr 2, Walweel Jakub 1, Vykydal Libor 0, Vykydalová Radka 0, Spurný Filip 0, Němčák Michal 0, Fitříková Michaela 0, Šafář Daniel 0, Pajunčík Ondřej 0, Přikrylová Jana 0, brankáři: Konrád Matrin 0, Dvorský Radek 0.

Celkově jsme skončili na 12. místě. Důležitější než umístění je pro nás skutečnost, že tento turnaj byl vyvrcholením celého soustředění a také byl tak koncipován jako nejtěžší zkouška v dosavadní kariéře všech dětí. Dyť prohra našeho týmu, kde jsou dívky, minižáci a především jen s půlroční házenkářská zkušenost s mistrem republiky Karvinou 20:4, či o hlavu většími a ostřílenějšími borci z Chorvatska, kteří byli ročníkově stejně staří, tzn. ročník narození 1999 s našima jsou pro člověka zasvěceného přece jen dobré výsledky a ukazatel rapidně se zlepšeného výkonu v poměru s jarní částí soutěžního ročníku 2010/2011. Jsme pevně přesvědčení, že první výhra na sebe nenechá dlouho čekat a to bude další velká motivace pro naše vycházející házenkářské hvězdy a hvězdičky.

Děti musíme pochválit nejen za sportovní výsledky, ale také za perfektní přístup v kolektivu, kdy tým se stmelil, parta se vytvořila suprová a chování během celého turnaje všech dětí bylo na 1*. S takovým týmem je radost jezdit po sportovních akcích.